Halka Mıknatıs
Havşalı Mıknatıs
Köşeli Mıknatıslar
Mıknatıslı Ürünler
[porto_carousel stage_padding=”0″ margin=”0″ items=”1″ items_lg=”1″ items_md=”1″ items_sm=”1″ items_xs=”1″ show_dots=”yes” dots_pos=”nav-inside” dots_align=”nav-inside-left” animation_duration=”500″ el_class=”dots-style-1 mb-0″ animation_type=”fadeIn”][porto_ultimate_content_box bg_type=”bg_image” content_pos=”center” bg_repeat=”no-repeat” bg_size=”contain” box_shadow=”horizontal:px|vertical:px|blur:px|spread:px|style:none|” hover_box_shadow=”horizontal:px|vertical:px|blur:px|spread:px|style:inherit|” min_height=”428″ css_contentbox=”.vc_custom_1632829423350{padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 5.5% !important;background-color: #e6e3e2 !important;}”]

Neodyum Mıknatıs
Çap 10mm Kalınlık 10mm

Yuvarlak
Neodyum
Mıknatıs

Fiyat

3.75

[/porto_ultimate_content_box][porto_ultimate_content_box bg_type=”bg_image” content_pos=”center” bg_repeat=”no-repeat” bg_img=”2720″ box_shadow=”horizontal:px|vertical:px|blur:px|spread:px|style:none|” hover_box_shadow=”horizontal:px|vertical:px|blur:px|spread:px|style:inherit|” min_height=”428″ css_contentbox=”.vc_custom_1604488315999{padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 5.5% !important;background-color: #e6e3e2 !important;}”]

3mm En 3mm Kalınlık 3mm

Küp Neodyum
Mıknatıs

Fiyat

0.20

[/porto_ultimate_content_box][porto_ultimate_content_box bg_type=”bg_image” content_pos=”center” bg_repeat=”no-repeat” bg_size=”initial” box_shadow=”horizontal:px|vertical:px|blur:px|spread:px|style:none|” hover_box_shadow=”horizontal:px|vertical:px|blur:px|spread:px|style:inherit|” min_height=”428″ css_contentbox=”.vc_custom_1632829191229{padding-top: 20px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 5.5% !important;background-color: #e6e3e2 !important;}”]

Çap 10mm Kalınlık 1.4mm

Yuvarlak Neodyum
Mıknatıs

Fiyat

0.75

[/porto_ultimate_content_box][/porto_carousel]
[porto_recent_products view=”products-slider” per_page=”12″ title=”En Son Eklenen Ürünler”]

Neodyum Mıknatıs

Neodyum mıknatıs Neodyum MıknatısNeodyum mıknatıs nedir? Diğer mıknatıs ile görevleri aynı mıdır? Neodyum  mıknatıs normal mıknatıs gibidir fakat tek bir fark vardır ve buda çekim gücünün bu mıknatıslara oran ile 10 kat daha fazla olmasıdır. İçerisinde nikel, kolbalt ve demir bulunmaktadır.  Hayatımızı kolaylaştıran bir mıknatıs çeşididir ve birçok türü vardır. Birçok sektörde tercih edilir. Şekilleri; blok, disk, küp ve silindirik şekilleri mevcuttur ve kullanılacak alanlara göre farklı olmaktadır. Neodyum mıknatısların üretimi gerçekleştirildikten sonra üst kısımları kaplama yapılır. Kaplama yapılmasının amacı uzun ömürlü olmasını sağlamak içindir. Bu mıknatıslar çinko, kalay, altın veya bakır ile kaplanır

Neodyum mıknatıslar bireyler tarafından tercih edilen ve çok sık kullanılan mıknatıs türlerindendir. Günlük yaşantıda çok fazla tercih edilmez ve sadece bazı alanlarda kullanılır. Mıknatıs çekim gücünün fazla olması sebebi ile büyük maddeler de ve en çok sektörel alanlarda tercih edilir. Elektronik motorlar, sağlık sektörü, otomotiv ve deneylerde tercih edilir.

Okullarda da deney yapmak için kullanılabilir. Manyetik alanları çok güçlüdür. Ülkemizde üretimi her zaman için gerçekleşmemektedir fakat her zaman için kolaylıkla bulunabilir ve kullanılabilir. Bu mıktanıslar çok güçlüdür fakat kolay bir şekilde kırılabilir ve zarar görebilir. Sıcağa dayanıklı bir yapısı mevcuttur. Yüksek çekim gücü olduğu için kullanırken dikkatli olunması gerekir. Çünkü bazı olumsuzluklara sebebiyet verebilir ve sağlığı da olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Endüstriyel alanda da kullanımı fazlasıyla artmıştır. Neodyum mıknatıs tarihi, manyetik taşların ilk keşifleriyle başlar. 1845’ten itibaren günümüze kadar gelen tür taşlara manyetit adı verilmiştir.

Neodyum Mıknatıs Nedir?

Neodyum mıknatıs volkanik aktivite ile doğal bir şekilde gelişen ve kendi manyetik özelliğine sahip, çoğunlukla siyah demir ve oksijen veya demir hidroksit mineralidir. Mıknatıslar genellikle manyetik iğneler ve denizci pusulası oluşturmak için kullanılır. Bunun yanı sıra kalıcı mıknatıslar jeneratörlerde, elektrikli hızlandırıcılarda ve elektrik motorlarında kullanılır. Demir dolguyu diğer katı karışımdan ayırmak için de mıknatıslar kullanılır.

Bir mıknatıs demir talaşlarına batırıldığında, mıknatısın uçlarında çekim maksimum olduğu için demir talaşlarının mıknatısın ucuna yapıştığını gözlemleyebilirsiniz. Bu uçlar mıknatısların kutupları olarak bilinir. Manyetik kutuplar daima çiftler halinde bulunur. Bir mıknatıs havada serbest bir biçimde asıldığında, daima kuzey-güney yönünü gösterir.

Bu mıknatıslar arasındaki mesafe daha az olduğunda iki mıknatıs arasındaki manyetik kuvvet daha büyüktür. Okuduğunuz bu bilgilerin sonrasında mıknatıslar hakkındaki bilgilerin ne kadar değerli ve önemli olduğu da anlaşılmaktadır. Günlük hayatta her an yanınızda olan mıknatısların hayatın kolaylaşmasında etkisi şüphesiz çok fazladır.

Neodyum Mıknatıs Özellikleri

Neodyum mıknatıs güçlü bir yapıya sahip olan nadir toprak mıknatıs çeşitlerinden biridir. İçerisinde demir ve bor eklenerek üretimi gerçekleştirilir. Birçok sektörde tercih edilmesinin sebebi özelliklerinin çok olması ve aynı zamanda avantajlarının bulunmasıdır.  Tıbbi sektörde, elektronik cihazlarda, jeneratörlerde, disk sürücülerde, detektörlerde, bazı filtreleme sistemi yapımında kullanılır.  İçerisinde birçok element mevcuttur.  Günümüzde büyük oyuncaklarda neodyum mıknatıs tercih edilir. Çünkü çekim oranı yüksektir. Çekim oranı yüksek olduğu için büyük oyuncakların üretiminde kullanılır. Özelliklerinden bir tanesi çok yüksek çekimi olmasıdır.

Neodyum mıknatıs özelikleri nelerdir?  Neodyum mıknatıs çeşitleri var mıdır? Neodyum mıknatıs en belirgin özelliği çekim gücünün yüksek olması ve aynı zamanda istenilen ebatlarda üretilmesidir. Kullanılacak alanlara göre ebatı büyük ya da küçük olabilir.  Çeşitleri çoktur ve aynı zamanda şekilleri de çoktur.  Genelde sektörel alanlarda kullanılması tercih edilir.  Fakat kullanılacak duruma göre günlük hayatta da tercih edilir ve hayatın adeta kolaylaşmasına yardımcı olur.  Dolap süsü olarak kullanılan magnetler de bile tercih edilebilir. Genelde magnetlere normal mıknatıs kullanılır fakat magnet büyük ve yüksek ağırlığa sahip ise bu mıknatısta kullanılabilir. Çekim gücü diğer mıknatıslara oran ile 10 kat fazla olduğu için bu özelliği dikkat çeker ve pek çok alanda kullanılır. Kullanırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü içerisinde birçok materyal vardır ve dikkatli bir şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Neodyum Mıknatıs Kullanım Alanları

Neodyum mıknatıslar normal mıknatıs gibidir fakat özelliği bakımından farklıdır ve çekim gücü diğer mıknatıslara oranla 10 kat daha fazladır.  Bu mıknatıslar sadece ülkemizde değil dünyaca kullanılır ve en fazla tercih edilen mıknatıs çeşitlerindendir.  Performansları çok iyidir ve yüksek seviyede performans gösterdiği için birçok kişi tarafından tercih edilir.  Yapı olarak güçlü bir yapıya sahiptir fakat şunu da belirtelim ki çok çabuk kırılıp zarar görülebilir. Fiyatları son derece uygundur. Genel olarak büyük sektörler için tercih edilir fakat günlük işlerde de kullanılabilir. Hayatın kolaylaşmasına yardımcı olur

Neodyum mıknatıslar; sağlık ürünlerinde, okulda veya laboratuvarda deney yapmak için, birçok iş yerinde veya otomotiv alanında çok fazla kullanılmaktadır. Aynı zamanda elektrikli çanlarda, motorlarda da kullanılmaktadır. Biliyorsunuz ki heykel yapımlarında da mıknatıs kullanılır. Peki, bu heykelleri yapmak için hangi mıknatıs kullanılır? Heykel yapımında çekim gücü fazla olan neodyum mıknatıslar tercih edilir.  Tamircilik işi ile uğraşanlar için el aleti tutacağı büyük önem taşır. Bu aletin yapımında da neodyum mıknatıs tercih edilir.  Çok fazla alanda bulundurulmaması da sağlık açısından önemlidir. Çünkü içerisinde birçok element bulunur ve çekim gücü inanılmaz fazladır. Normal mıknatısa oran ile 10 kat daha fazla çekim gücüne sahiptir. Bu sebeple yararları olduğu gibi dezavantajlarının da görülmesi muhtemeldir. Bu nedenden dolayı çok fazla alanda tutulmaması gerekir. Neodyum mıknatıs kullanım alanları elbette bu kadarla sınırlı değildir. Burada çok tercih edilen alanları burguladık sizlere.

Neodyum Mıknatıs Faydaları

Neodyum mıknatıslar pek çok alanda kullanılan ve birçok özelliği olan mıknatıs türlerindendir. Mıknatıslar bildiğimiz mıknatıslardan biraz daha farklıdır. Görüntü olarak bir değişiklik yoktur fakat özellikleri diğer mıknatıslardan çok daha farklıdır. Bu mıknatıs çeşidi bildiğimiz mıknatıs türünden kat ve kat  fazla element bulundurur. Çekim gücü ise çok iyidir. Üretimi gerçekleştirildikten sonra çeşitli elementler ile kaplamaları yapılır. Kaplamaları yapılmadan satışa sunulmaz. Kaplama yapılmasının sebebi kısa süre içerisinde zarar görmemesi ve dayanıklılık sürecinin artırılmasıdır.  Kolay kolay zarar görmez ve ısıya dayanıklı bir şekilde üretimi gerçekleştirilir. Birçok yerde kullanılır ve kullanılacak bölgelere göre ebatları da değişiklik gösterir.

Neodyum mıknatısın çok faydası vardır ve bilindik en faydalı özelliği çekim gücünün yüksek olmasıdır. Çekim gücü yüksek olduğu için birçok alanda tercih edilir ve hayatın kolaylaşmasını yardımcı olur. Çok sağlam bir yapısı vardır fakat kullanırken dikkatli olunması da tavsiye edilir. Çünkü kolay bir şekilde zarar görme ihtimalleri de bulunur. Bu mıknatıs çeşitlerinin özellikle elektronik cihazları olumsuz bir şekilde etkilediği söylenir.  Çünkü çekim gücü inanılmaz fazladır. Çekim gücü fazla olduğu için elektronik cihazların bulunduğu ortamlarda bu mıknatıslar çok fazla durmamalıdır. Aynı zamanda sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilir.  Kişinin kalbinde pil mevcut ise kalpte bulunan pilin de zarar görmesine neden olabileceği için dikkatli olunmalıdır.

Neodyum Mıknatıs Çeşitleri Nelerdir?

Neodyum mıknatıs birkaç elementten meydana gelen bir mıknatıs türüdür ve en önemli özelliği ise şiddetli güce sahip olmasıdır. Genel olarak en üst seviyede manyetik alan lazım olan işler için tercih edilir. Neodyum mıknatıs çeşitleri kendisinden kat ve kat daha fazla ağırlığı tutabilirler. Ebatları ve çeşitleri değişiklik gösterse de en ufak bir mıknatısta dahi inanılmaz güç bulunur. Neodyum mıknatıslar da manyetik özellik en üst seviyede olduğu için bu mıknatıslar ile çalışma yaparken kişilerin son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Manyetik güç yüksek olduğu zamanlar çevrede bulunan elektronik cihazların kolay bir şekilde bozulmasına sebep olabilirler ve aynı zamanda ise kişinin sağlık durumuna da olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Neodyum mıknatısların üretimi her zaman için sıklıkla gerçekleşmez. Bunun sebebi ise bu mıknatıs çeşitlerinin güçlü bir yapıya sahip olması ve içerisinde manyetiği çok fazla bulundurmasıdır.

Mıknatısların birçok çeşidi mevcuttur ve çeşitlerine göre kullanım alanları da her zaman için değişiklik gösterir. Neodyum mıknatıslarınköşeli mıknatıs, yuvarlak mıknatıs, küp mıknatıs, nick mıknatıs, küre mıknatıshavşa delik mıknatıs gibi çeşitleri bulunur. Bunların görseli ve ebatı farklı olsa da işlevi her zaman için aynıdır ve çekim gücü de her zaman en üst seviyede bulunur. Bu tür mıknatıslarda bulunan manyetik güç her zaman için ömürlüktür ve hiçbir zaman manyetik güçte azalma veya yok olma meydana gelmez.

Neodyum Mıknatıs Bakımı

Neodyum mıknatıslar günümüzde çok fazla tercih edilmez, bunun sebebi ise çekim güçlerinin fazla olması ve içerisinde birçok manyetik yer almasıdır. Bu sebeple diğer mıknatıslara göre çok farklıdır ve aynı zamanda özellikleri de değişiktir. Birçok çeşit mıknatıs türü mevcuttur ve neodyum mıknatıslarında çeşitleri fazladır. Genelde üretilirken disk, küp, blog gibi çeşitler üretilir ve kişiler tarafından tercih edilir. Üretimi gerçekleştirildikten sonra farklı elementler ile üst bölgeleri kaplanır. Üst bölgelerinin kaplanmasının amacı dayanıklılık seviyesinin artmasıdır

Neodyum mıknatıslar genel olarak işyerlerinde, otomotiv sanayi de, öğrenim görülen yerlerde deney yapmak için, dolap magnetlerin de ve sağlık ürünlerinde kullanılır. Kullanılan alana göre mıknatısların ebatları ve aynı zamanda çeşitleri de değişiklik göstermektedir. Neodyum mıknatısların  bakımı için 150 dereceyi aşan sıcaklıklardan uzak tutulmalıdır. Mıknatıslar asla atılmamalıdır. Hassas bir yapıya sahip oldukları için basit bir şekilde kırılırlar ya da zarar görebilirler. Bu sebeple her zaman için dikkatli olunması gerekir. Yıkanması gerektiği zamanlarda soğuk suyla yıkanmalıdır. Bu mıknatıs çeşitleri rutubetten zarar görür ve bu sebeple de rutubet bulunan yerlere konulmaması gerekir. Bu çeşit mıknatıslar rutubet ortamda çok fazla kaldıklarında kısa süre içerisinde paslanırlar ve küflenirler. Bu da mıknatısın kullanılmayacak duruma gelmesine sebep olur. Eğer ki mıknatıs altın kaplama ise rutubetten de zarar görmez ve herhangi bir küflenme meydana gelmez.

Neodyum Mıknatıs Avantajları

Neodyum mıknatısı şuanda çok fazla tercih edilen bir mıknatıstır. Sebebi ise avantajlarının yüksek olmasıdır.  En büyük avantajı çekim gücünün yüksek seviyede olmasıdır. Tutunması gereken ağır niteliğe sahip maddeler bu mıknatıs çeşidi ile tutunabilir. Çeşitleri, ebatları ve şekilleri farklıdır. Her kullanım alanlarına farklı mıknatıs türü kullanılır. Artık manyetizması bulunan bir mıknatıs çeşididir ve bu özelliği de çok fazla ilgi görmektedir.  Yüksek seviyede enerjisi bulunur. Fakat çok fazla kullanmanın da iyi olmadığı bilinmektedir. Bu sebeple de alanlarda çok fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Kullanım alanları çoktur. Kullanım alanlarına göre de çeşitleri, ebatları farklıdır.  Halka, segment, disk ve çubuk gibi seçenekleri bulunur.  Üretiminde ağır materyaller kullanılır ve üretimi yapıldıktan sonra kalması gerçekleştirilir. Kaplama yapılmasının amacı; çok fazla dayanıklı bir yapıysa sahip olması isteğidir. Kaplama yapılan neodyum mıknatısın kullanım ömrü uzun olur ve birçok alanda kullanılabilir. Çekim gücü çok fazladır. Normal mıknatıslar her şeyi çekmeyebilir ve genelde küçük yapılı maddeleri tutturmak için kullanılır. Fakat bu mıknatısın çok daha fazla çekim gücü bulunduğu için birçok maddeyi çekebilir. Çekim gücü fazla olduğu için yan etkileri de bulunur. Bu nedenle kullanırken dikkatli olunmalıdır. Ne kadar çok avantajları varsa da fazla kullanıldığında yan etkilerini görmekte kaçınılmaz olmaktadır. Ağır materyaller içerdiği için çok fazla gerekmedikçe tercih edilmez.

Neodyum Mıknatıs Altın Çeker mi?

Neodyum mıknatıs altın çeker mi bu konu bir çok kişinin araştırma yaptığı ve aynı zamanda merak ettiği bir konudur. Neodyum mıknatıslar bir çok yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Çok fazla çeşitleri vardır ve çeşitlerine göre kullanım alanları da farklı olabilmektedir. Mıknatısların çekim gücünün fazla olmasını isteyen kişiler neodyum mıknatısı tercih ederler. Çünkü bilindik mıknatısların yanı sıra bu mıknatıslar daha fazla çekim gücüne sahiptir. Neodyum mıknatıs altın çekmez. Sadece çelik çekme özelliği vardır. Eğer mıknatıs altını çekiyor ise altın sahtedir.

Mıknatısın içerisinde bir çok manyetik madde vardır. Bu mıknatıs türü bazı cisimleri çeker fakat bazılarına da etki etmez. Neodyum mıknatıs gümüş, altın gibi maddeleri çekmez. İçerisinde çelik olan maddelerin bir kısmını çekebilir. Eğer bir maddenin içerisinde çelik miktarı fazla ise o zaman neodyum mıknatıs çeker. Fakat az ise çeliği de çekmeyebilir. Bir çok kullanım alanları vardır ve çekim gücü çok fazla olduğu için tercih edilmektedir. Normal mıknatıslardan görüntü olarak bir farklı yoktur ancak çekim günü normal mıknatısa göre 3 kat daha fazladır. Bu mıknatıs çeşitlerinin bir çok özelliği ve faydası mevcuttur. Fakat içerisinde çok fazla çekim gücü olduğu içinde zararları ile karşılaşmak ta mümkündür.  Bu sebeple kullanırken dikkatli olunması ve çok fazla neodyum mıknatıs bulunan alanda durulmaması gerekir.

Mıknatıs İle İlgili Aramalar

güçlü mıknatıs | mıknatıs nerede satılır | şerit mıknatıs | mıknatıs ingilizce | neodyum mıknatıs nerede bulunur | mıknatıs oyuncak | magnet mıknatıs modelleri ve fiyatları | mıknatıs fiyatları ve modelleri | neodyum mknatıs modelleri ve fiyatları | neodyum mknatıs nerede bulunur | dunya magnet | buyuk mknats | koctas mknats | guclu mknats | halka mknats | yuvarlak mknats |mıknatıs nerede satılır izmir | mıknatıs nerede satılır | mıknatıs nerede satılır ankara |mıknatıs nerede satılır istanbul | mıknatıs nerede satılır bursa | mıknatıs nerede satılır gaziantep  | mıknatıs nerede satılır eskişehir | mıknatıs nerede satılır konya | mıknatıs nerede satılır adana | mıknatıs nerede satılır antalya

Neodyum Mıknatıs İle İlgili Sorgulamalar

mıknatıs nerede satılır avcılar | mıknatıs nerede satılır hadımköy |  mıknatıs nerede satılır kocaeli | beylikdüzü | mıknatıs nerede satılır esenyurt | mıknatıs nerede satılır | büyükçekmecemıknatıs nerede satılır arnavutköy | mıknatıs nerede satılır sultangazi | mıknatıs nerede satılır bayrampaşa | mıknatıs nerede satılır esenler |mıknatıs nerede satılır bağcılar | mıknatıs nerede satılır zeytinburnu | mıknatıs nerede satılır davutpaşa | mıknatıs nerede satılır aksaray | mıknatıs nerede satılır beyoğlu | mıknatıs nerede satılır fatih | mıknatıs nerede satılır kadıköy | mıknatıs nerede satılır eminönü | mıknatıs nerede satılır şişli | mıknatıs nerede satılır kağıthane | mıknatıs nerede satılır eyüp | mıknatıs nerede satılır gaziosmanpaşa | mıknatıs nerede satılır üsküdar  | mıknatıs nerede satılır maltepe | mıknatıs nerede satılır pendik |mıknatıs nerede satılır kartal | mıknatıs nerede satılır göztepe | mıknatıs nerede satılır erenköy

Mıknatıs Aramaları

mıknatıs nerede satılır bostancı | mıknatıs nerede satılır içerenköy | mıknatıs nerede satılır ümraniye | mıknatıs nerede bulunur | yuvarlak mıknatıs nerede bulunur | küçük mıknatıs nerede bulunur | çubuk mıknatıs nerede bulunur| neodyum mıknatıs nerede bulunur | tabaka mıknatıs nerede bulunur | evde mıknatıs nerede bulunur | büyük mıknatıs nerede bulunur | beyaz mıknatıs nerede bulunur | magnet mıknatıs nerede bulunur | mıknatıs nerede bulunur istanbul | yuvarlak mıknatıs nerede bulunur avcılar | küçük mıknatıs nerede bulunur arnavutköy | çubuk mıknatıs nerede bulunur sultangazi | neodyum mıknatıs nerede bulunur gaziosmanpaşa | tabaka mıknatıs nerede bulunur bayrampaşa | evde mıknatıs nerede bulunur topkapı | büyük mıknatıs nerede bulunur esenyurt

Mıknatıslar İle İlgili Aramalar

beyaz mıknatıs nerede bulunur hadımköy | magnet mıknatıs nerede bulunur esenler | mıknatıs nerede bulunur bağcılar | yuvarlak mıknatıs nerede bulunur zeytinburnu | küçük mıknatıs nerede bulunur gaziosmanpaşa | çubuk mıknatıs nerede bulunur kağıthane | neodyum mıknatıs nerede bulunur eyüp | tabaka mıknatıs nerede bulunur kadıköy | evde mıknatıs nerede bulunur fatih | büyük mıknatıs nerede bulunur beyoğlu | beyaz mıknatıs nerede bulunur eminönü | magnet mıknatıs nerede bulunur maltepe